Jak pisać zgłoszenia na ticket?

OGÓLNE

Jedno zgłoszenie = jeden problem/sprawa/pytanie - znacznie ułatwia to rozwiązywanie problemów czy odpowiadanie na pytania. Każdy z nas zajmuje się nieco innymi rzeczami i pisząc np. o problemie z USOSem, drukarką i komputerem tak naprawdę jedno zgłoszenie dotyczy 3 różnych osób.

TEMAT

Postaraj się w temacie ująć czego dotyczy problem - krótko, w kilku słowach, bądź jednym zdaniu. Dzięki temu od razu wiadomo czego się spodziewać, a później łatwiej znaleźć taką sprawę.

TREŚĆ

Im więcej informacji dostaniemy tym szybciej będziemy mogli pomóc i mniej będziemy musieli dopytywać. Warto dorzucić zrzut ekranu obrazujący problem, pokazujący opis i nazwę błędu, jeśli taki komunikat się pokazuje.

Czasem problem wynika z oprogramowania, więc nie zaszkodzi od razu podać nazwę i wersję systemu operacyjnego, przeglądarki czy programu sprawiającego problemy.

Powołująć się na rozmowę telefoniczną napisz z kim i kiedy była ta rozmowa. Często z kim innym była rozmowa, a kto inny potem sprawdza zgłoszenie i łatwiej nam będzie między sobą ustalić, co dalej.

Poniżej kilka rzeczy, które powinny znaleźć się w zgłoszeniu:

• DRUKARKI / TONERY
    • Model drukarki
    • Lokalizacja drukarki
    • Opis awarii / kolory tonerów
  • USOS
    • Kogo dotyczy problem - imię i nazwisko
    • W której aplikacji występuje - USOSweb, USOSadm (Java lub forms), SRS, APD itd.
    • Ścieżka, czyli rozpisanie krok po kroku w jaki sposób dochodzi do poblemu.
  • WYBORY / GŁOSOWANIA
    • Nazwa wyborów/głosowania (max. 100 znaków) - skrót jednostki/ciała (np.  RDNT), data oraz krótki opis
    • Imię i nazwisko osoby/osób odpowiedzialnej ustawienie głosowania (członek komisji)
  • KONTO OFFICE 365
    • Imię i nazwisko
    • Prywatny adres e-mail
    • Rodzaj współpracy (pracownik etatowy, zlecony, afliowany itd.)
  • STRONY INTERNETOWE UCZELNI
    • Nazwa i przeznaczenie strony
    • Propozycja adresu strony
    • Administrator strony - imię, nazwisko oraz adres e-mail