Jak samodzielnie zresetować hasło domenowe?

09.04.2020

Uwaga! Do zresetowania hasła nie jest wymagana znajomość własnego identyfikatora (loginu). Identyfikator zostaje pokazany w ostatnim kroku (punkt 7 tej instrukcji), zaraz po ustaweniu nowego hasła.

1. Reset hasła odbywa się poprzez CAS (Centralny System Uwierzytelniania Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie). Klikamy w Ustaw nowe hasło (proszę nie wpisywać nic w polach Identyfikator oraz Hasło, nie ma takiej potrzeby).

domena-haslo-1.png

2. Wybieramy Konta pracownicze w przypadku pracowników, Konta studenckie oraz doktoranckie w przypadku studentów i doktorantów.

domena-haslo-2-2.png

3. Następnie Podaj adres e-mail.

domena-haslo-3.png

4. Wprowadzamy adres e-mail (w przeważającej większości będzie to adres uczelniany, dla studentów i doktorantów może to być też adres prywatny) we właściwym polu i klikamy Dalej.

domena-haslo-4.png

5. Pojawi się komunikat, a na wskazanego maila przyjdzie wiadomość z linkiem do resetu.

domena-haslo-5.png

domena-haslo-6.png

WAŻNE! Po ustawieniu nowego hasła (punkt 6) zostanie pokazany identyfikator (dla studentów/doktorantów/itd. będzie to numer albumu, dla pracowników imie.nazwisko lub pierwsza litera imienia . nazwisko), proszę zwrócić na niego uwagę i zapamiętać, wraz z hasłem jest niezbędny do logowania.

6. Wpisujemy nowe hasło w polach Nowe hasłoPowtórz nowe hasło i zatwierdzamy klikając na Ustaw hasło.

domena-haslo-7.png

7. Następnie pojawi sie komunikat o ustawieniu nowego hasła, we wskazanym miejscu pojawi się też login/identyfikator konta domenowego.

domena-haslo-8.png

Po zresetowaniu hasła zapraszam do instrukcji Jak zalogować się do USOSweb?