USOSadm (forms)

Decyzje (różnice programowe, przedmioty zewnętrzne) w USOSadm

WPIS PRZYGOTOWANY DLA USOSADM (FORMS): 6.6.1 (ost.mod. 07.06.2022)

1. Przechodzimy do decyzji bezpośrednio (Programy > Decyzje nr wymagań) lub można przejść z widoku Programy > Program osoby za pomocą przycisku Decyzje.

decyzje-1.jpg

decyzje-2.jpg

2. W wierszu uzupełniamy kolumny analogicznie z poniższym przykładem oraz dodatkowo uzupełniamy Komentarz do decyzji i zapisujemy. Cykl dyd. oraz kod etapu musi odpowiadać cyklowi realizacji przypisanemu w etapach osoby (grafika powyżej).

decyzje-3.jpg

Dla przenoszenia ocen z PA, bądź innej uczelni, zalecane jest ustawienie rodzaju na Zastępienie, a stanu na Zatwierdzona.

3. Gdy mamy podświetloną decyzję to możemy przejść do dodania przedmiotów z różnic klikając przycisk Szczegóły.

decyzje-4.jpg

4. Uzupełniamy dane niezbędne (zaznaczone zieloną ramką), za wyjątkiem kodu przedmiotu.

decyzje-5-1.jpg

Cykl dyd. - określa, do którego cyklu będzie liczony przedmiot.

Kod przedmiotu - jeśli mamy dany przedmiot w swojej bazie to wybieramy go po kodzie, np. w sytuacji, gdy osoba przenosi się między wydziałami. Aby opcja była aktywna należy zmienić pochodzenie przedmiotów na Przedmioty z katalogu.

Nazwa przedmiotu, ECTS - tak jak wskazuje nazwa.

Ocena - oceny wpisane tutaj odpowiadają ocenom ogólnym z przedmiotu (jak protokół ogólny).
UWAGA: Ocen nie wybieramy z listy rozwijanej, wpisujemy zgodnie z Regulaminem studiów tj. 5,0; 4,5 itp. Czyli zawsze przecinek i 0 albo 5.

Zal - czy przedmiot jest zaliczony. Można uzupełnić masowo.

Status - Z zatwierdzony, E do edycji, O odrzucony. Można uzupełnić masowo.

Liczba ocen do średniej - liczba ocen, które osoba zdobyłą z tego przedmiotu, np. jeśli ktoś poprawił ocenę 2 na 5 to tu należy wpisać 2.

Suma ocen do średniej - suma zdobytych ocen, np. dla powyższego należy tu wpisać (wartości niecałkowite zapisujemy z przecinkiem).

Zajęcia przedmiotu - obowiązkowo uzupełniamy typ zajęć, ilość godzin oraz ocenę z danego typu zajęć (jak protokół do zajęć).

Dodaj grupę prz. - można dodać znaną nam, zdefiniowaną grupę przedmiotów.

Dodaj prz. studenta - można dodać przedmiotu innego studenta z jego decyzji. Przydatne, gdy przenosi się więcej osób z jednego miejsca i mają takie same lub podobne przedmiotu.

Zal. wszystkie - zalicza wszystkie wpisane przedmioty.

Zatw. wszystkie - zatwierdza wszystkie wpisane przedmioty.

Nazwa przedmiotu w języku angielskim (...) - ta nazwa pojawi się w raportach (np. suplement, karta przebiegu studiów) generowanych w języku angielskim

5. Zapisujemy i można wyjść.

6. Można zweryfikować czy przedmioty są poprawnie wprowadzone np. poprzez wygenerowanie karty przebiegu studiów.