USOSadm (forms)
Decyzje (różnice programowe, przedmioty zewnętrzne) w USOSadm
WPIS PRZYGOTOWANY DLA USOSADM (FORMS): 6.6.1 (ost.mod. 07.06.2022)
1. Przechodzimy do decyzji bezpośrednio (Programy > Decyzje nr wymagań) lub można przejść z widoku Programy > Program osoby za pomocą przycisku Decyzje.
2. W wierszu uzupełniamy kolumny analogicznie z poniższym przykładem oraz dodatkowo uzupełniamy Komentarz do decyzji i zapisujemy. Cykl dyd. oraz kod etapu musi odpowiadać cyklowi realizacji przypisanemu w etapach osoby (grafika powyżej).
Dla przenoszenia ocen z PA, bądź innej uczelni, zalecane jest ustawienie rodzaju na Zastępienie, a stanu na Zatwierdzona.
3. Gdy mamy podświetloną decyzję to możemy przejść do dodania przedmiotów z różnic klikając przycisk Szczegóły.
4. Uzupełniamy dane niezbędne (zaznaczone zieloną ramką), za wyjątkiem kodu przedmiotu.
Cykl dyd. - określa, do którego cyklu będzie liczony przedmiot.
Kod przedmiotu - jeśli mamy dany przedmiot w swojej bazie to wybieramy go po kodzie, np. w sytuacji, gdy osoba przenosi się między wydziałami. Aby opcja była aktywna należy zmienić pochodzenie przedmiotów na Przedmioty z katalogu.
Nazwa przedmiotu, ECTS - tak jak wskazuje nazwa.
Ocena - oceny wpisane tutaj odpowiadają ocenom ogólnym z przedmiotu (jak protokół ogólny).
UWAGA: Ocen nie wybieramy z listy rozwijanej, wpisujemy zgodnie z Regulaminem studiów tj. 5,0; 4,5 itp. Czyli zawsze przecinek i 0 albo 5.
Zal - czy przedmiot jest zaliczony. Można uzupełnić masowo.
Status - Z zatwierdzony, E do edycji, O odrzucony. Można uzupełnić masowo.
Liczba ocen do średniej - liczba ocen, które osoba zdobyłą z tego przedmiotu, np. jeśli ktoś poprawił ocenę 2 na 5 to tu należy wpisać 2.
Suma ocen do średniej - suma zdobytych ocen, np. dla powyższego należy tu wpisać 7 (wartości niecałkowite zapisujemy z przecinkiem).
Zajęcia przedmiotu - obowiązkowo uzupełniamy typ zajęć, ilość godzin oraz ocenę z danego typu zajęć (jak protokół do zajęć).
UWAGA: Ocen nie wybieramy z listy rozwijanej, wpisujemy zgodnie z Regulaminem studiów tj. 5,0; 4,5 itp. Czyli zawsze przecinek i 0 albo 5.
Dodaj grupę prz. - można dodać znaną nam, zdefiniowaną grupę przedmiotów.
Dodaj prz. studenta - można dodać przedmiotu innego studenta z jego decyzji. Przydatne, gdy przenosi się więcej osób z jednego miejsca i mają takie same lub podobne przedmiotu.
Zal. wszystkie - zalicza wszystkie wpisane przedmioty.
Zatw. wszystkie - zatwierdza wszystkie wpisane przedmioty.
Nazwa przedmiotu w języku angielskim (...) - ta nazwa pojawi się w raportach (np. suplement, karta przebiegu studiów) generowanych w języku angielskim
5. Zapisujemy i można wyjść.
6. Można zweryfikować czy przedmioty są poprawnie wprowadzone np. poprzez wygenerowanie karty przebiegu studiów.