USOSweb

Jak wysłać wiadomość przez USOSmail?

08.05.2023

WPIS PRZYGOTOWANY DLA USOSWEB: 6.8.0.0-7 (ost.mod. 8.05.2023)

WAŻNE: USOSmail służy tylko do wysyłania wiadomości, nie odbiera żadnych wiadomości zwrotnych. Wszelkie odpowiedzi będą przychodzić już na adres z pola Od

0. Zalogować się do USOSweb.

1. Po zalogowaniu wybrać zakładkę MÓJ USOSWEB, a następnie USOSMAIL.

usosweb-usosmail-1.jpg

2. W odpowiednich miejscach wpisać temat oraz treść wiadomości. Pod polem na treść jest możliwość dodania załącznika, chociaż jeśli to możliwe, zalecamy umieszczanie linków do zewnętrznych serwisów, stron, chmur.

UWAGA: Należy zwrócić uwagę czy w polu Od: znajduje się uczelniany adres e-mail. W przypadku braku lub błędnego adresu e-mail należy zgłosić się do właściwego dziekanatu/sekretariatu i po zmianie przez jednostkę zaczekać do migracji danych.

usosweb-usosmail-2.jpg

3. Aby dodać odbiorców należy wybrać DODAJ ODBIORCÓW w części Do:

usosweb-usosmail-3.jpg

wybrać odpowiednią zakładkę i wpisać/zaznaczyć właściwych odbiorców. Na poniższym przykładzie można wysłać wiadomość do studentów i/lub prowadzących grupy zajęciowe (wszystkie dla opcji "Cały przedmiot" lub wybranych zaznaczając właściwe grupy).

Po wybraniu wszystkich odbiorców kliknąć w ZAPISZ I ZAMKNIJ.

usosweb-usosmail-4.jpg

4. Po dodaniu wszystkich odbiorców, wpisaniu tematu, treści i dodaniu ewentualnych załączników wiadomość wysyłamy za pomocą przycisku WYŚLIJ.

usosweb-usosmail-5.jpg