USOSadm (Java)

Jak przygotować suplement do dyplomu?

NAGRANIE PRZYGOTOWANE DLA USOSADM (JAVA): 6.6.1-1 (24.05.2021)

WPIS PRZYGOTOWANY DLA USOSADM (JAVA): 6.6.1-1 (ost.mod. 22.06.2021)

Numer dyplomu

Ścieżka 1: Dyplomy > Dyplomy i egzaminy > Numer dyplomu

Ścieżka 2: Programy > Program osoby > zakładka Dyplomy i supl. > Dyplomy i egzaminy > Numer dyplomu

Uwaga! Numer może modyfikować tylko i wyłącznie Centralny Punkt Wydawania Dyplomów

2.5. Język (języki) wykładowe/egzaminów

Ściezka dla słownika programu: Słowniki > Programy studiów > Języki

Przed wydrukiem należy zweryfikować w zakładce Suplement - parametry, czy wszystkie języki wykładowe są zaznaczone.

3.3. Warunki przyjęcia na studia

Warunkiem wstępnym jest uzupełnienie słownika warunków przyjęć, a następnie uzupełnienie warunków przy właściwym programie.

Ścieżka dla słownika warunków: Słownik > Słownik programów i wymagań > Warunki przyjęć

Ścieżka dla warunków przy programie: Słowniki > Programy studiów > Suplement > Warunki przyjęć

Dodawanie odbywa się za pomocą przycisku +Dodaj, następnie wybieramy warunek wcześniej zdefiniowany w słowniku oraz Od kiedy obowiązuje warunek przyjęcia. Pole Od jest związane z terminem rozpoczęcia studiów bądź przyjęcia na studia.

Jeśli warunki zmienią się w czasie należy edytować poprzednio obowiązujące warunki i ustawić im część Do, a następnie dodać nowe warunki.

4.2. Efekty uczenia się

W skład efektów mogą wchodzić też standardy nauczania. Standardy ustawia się analogicznie do warunków przyjęć.

Efekty kształcenia uzupełnia się przy programie, nie jest wymagane wcześniejsze uzupełnienie słownika.

Ścieżka dla efektów: Słowniki > Programy studiów > Suplement > Efekty kształcenia (docelowo uczenia się)

Dodawanie odbywa się za pomocą przycisku +Dodaj, następnie nadajemy tytuł efektowi, uzupełniamy opis oraz wybieramy Od kiedy obowiązuje efekt. W polu Kierunek możemy wybrać, do czego dany efekty jest przypisany, czy nie jest przypisany, czy jest to kierunek, czy specjalność. Żeby efekty przypisane do kierunku/specjalności pojawiły się na suplemencie, muszą być dodane odpowiednie kody kierunku/specjalności do dyplomu w Dyplomy i egzaminy.

Kolejność wydruku to brak kierunku, kierunek, specjalność.

Jeśli efekty zmienią się w czasie należy edytować poprzednio obowiązujący efekt i ustawić mu część Do, a następnie dodać nowy efekt. Pola Od-Do są związane z terminem rozpoczęcia studiów bądź przyjęcia na studia.

4.3. Szczegóły dotyczące przebiegu studiów absolwenta: zrealizowane zajęcia, indywidualne osiągnięcia, uzyskane oceny/punkty ECTS

Dodatkowo, pod koniec punktu, uzupełniane indywidualnie przy studencie.

Ścieżka: Studenci > Programy osób > Suplement > Edytuj > Osiągnięcia programowe

4.4. Skala ocen i – o ile to możliwe – sposób ich przyznawania

Definiowane w parametrze systemowym, gdzie dostęp ma tylko właściwy administrator.

Parametr można ustawić drukowaną skalę w kontekście konkretnego użytkownika, jego roli, bądź jednostki.

5.1. Dostęp do dalszego kształcenia

Ścieżka: Słowniki > Programy studiów > Szczegóły > Edytuj > Atrybuty > wybór z listy rozwijanej

5.2. Posiadane kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe (o ile to możliwe):

Uprawnienia zawodowe można ustawić na 3 poziomach. Dla całego programu, dla konkretnego etapu, indywidualnie dla studenta.

Ścieżka dla programu: Słowniki > Programy studiów > Suplement > Uprawnienia zawodowe

Ścieżka dla etapu: Słowniki > Programy studiów > Dyplomy > podświetlić certyfikat > zakładka Etapy > edycja Etapu, Uprawnienia zawodowe

Ścieżka dla studenta: Studenci > Programy osób > Suplement > Uprawnienia zawodowe

6.1. Dodatkowe informacje, w tym o odbytych praktykach i otrzymanych nagrodach

Uzupełniane indywidualnie przy studencie.

Ścieżka: Studenci > Programy osób > Suplement > Edytuj > Osiągnięcia

6.2. Źródła informacji

Źródła mogą być różne w zależności od

Ścieżka: Słowniki > Jednostki organizacyjne > Jednostki organizacyjne > Suplement

Polecane:

Jak wydrukować suplement do dyplomu?

Jak ustawić dodatkowe elementy oceny końcowej (tzw. inne wagi)?

Jak "podpiąć" właściwe efekty/warunki?